Stigtomtaloppet 2014to 2014-05-22 21:02
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

     Pl Namn                      Klubb                            Tid 



   7,6 km  (76)      7600 m                      

      1 Simon Larsson             Lag: Projektstyrning m. vän    28:01 
      2 Hanna Windestam           -                              30:49 
      3 Per Nilsson               -                              30:50 
      4 Valdemar Nord             -                              30:54 
      5 Erik Olsson               -                              31:02 
      6 Johan Dahlrot             -                              31:03 
      7 Gustaf Sundbüe            Lag: Projektstyrning m. vän    31:39 
      8 David Lunde               -                              32:07 
      9 Joakim Rinaldo            -                              32:13 
     10 Patrik Konneus            -                              32:21 
     11 Peter Eriksson            Lag: Masarna                   33:15 
     12 Arvid Linder              Lag: Projektstyrning m. vän    34:14 
     13 Mikael Larsson            Lag: Projektstyrning m. vän    34:17 
     14 Roger Brandt              Lag: Länsförsäkringar Söder    34:19 
     15 Mårten Eidevall           Lag: SN Team Agda              34:58 
     16 Sune Carlsson             Lag: Länsförsäkringar Söder    35:00 
     17 Göran Isaksson            -                              35:36 
     18 Camilla Larsson           Lag: Peab anläggning AB        35:39 
     19 Adam Hellstadius          -                              35:58 
     20 Stefan Kemi               -                              36:10 
     21 Peter Renfors             -                              36:18 
     22 Patrik Andersson          -                              36:21 
     23 Peter Molin               -                              36:40 
     24 Johan Eriksson            Lag: Ellas snubbar             36:50 
     25 Magnus Blårand            Lag: Ellas snubbar             37:01 
     26 Anna Ekholm               -                              37:06 
     27 Patrik Gustafsson         Lag: Peab anläggning AB        37:22 
     28 Kent Pettersson           -                              37:28 
     29 Peter Regner              -                              37:58 
     30 Fredrik Laaksonen         Lag: SN Team Agda              38:20 
     31 Charlotte Lindberg        -                              38:23 
     32 Andreas Eliasson          Lag: Peab anläggning AB        38:32 
     33 Patrik Stenils            Lag: Ellas snubbar             38:46 
     33 Jenny Palmqvist           Lag: SN Team Agda              38:46 
     35 Emil Johansson            Lag: Ripsa Runners             38:52 
     36 Teresia Lidéhn            Lag: Fyra tanter och ett lo    38:59 
     37 Kerstin Aviander          -                              39:04 
     38 Elin Rydberg              Lag: Masarna                   39:43 
     38 Thomas Hoverman           Lag: Ellas snubbar             39:43 
     40 Torleif Lundin            Lag: Peab anläggning AB        39:55 
     41 Jonas Jarlö               Lag: Klövern                   40:19 
     42 Anders Ericsson           Lag: Sogeti lag 1              40:41 
     43 Ida Åhlin                 Lag: Vårdkedjan                40:42 
     44 Joakim Falk               -                              40:43 
     45 Yvonne Kemi               -                              40:51 
     46 Christer Eriksson         -                              41:11 
     47 Linda Östling             -                              41:12 
     48 Mats Eklund               Lag: Sogeti lag 1              41:20 
     49 Lars-Olof Lundström       -                              41:33 
     50 Susanne Vistanmaki        -                              41:49 
     51 Thomas Antonsson          -                              42:01 
     52 Sven Rydén                Lag: SN Team Agda              42:18 
     53 Therese Clasdotter        Lag: Vårdkedjan                42:19 
     54 Daniel Hagberg            -                              42:22 
     55 Cristin Carlsson          Lag: Ripsa Runners             42:34 
     56 Josefine Palmcrantz       -                              43:23 
     57 Anders Lindgren           -                              43:26 
     58 Sofia Lindberg            Lag: Klövern                   43:31 
     59 Mats Sandqvist            -                              43:37 
     60 Malin Gröning             -                              43:54 
     61 Camilla Alenius           Lag: Vårdkedjan                43:55 
     62 Karin Andersson           Lag: Masarna                   46:16 
     63 Jonas Nord                -                              46:19 
     64 Maria Lundgren            Lag: Ripsa Runners             48:08 
     65 Simon Ericsson            -                              48:44 
     66 Linn Kappel Eriksson      Lag: Fyra tanter och ett lo    50:36 
     67 Malin Andersson           Lag: Fyra tanter och ett lo    50:58 
     68 Susanne Nord              -                              51:57 
     69 Eva Simonsson             -                              53:13 
     70 Gun-Mari Manzoui          -                              54:37 
     71 Kicki Eriksson            -                              59:30 
     72 Gunnar Frisk              -                            1:01:23 

        Robert Lindberg           -                           Ej godk. 
        Christian Hogbring        Lag: Peab anläggning AB     ej start 
        Marcus Brunberg           Lag: Ellas snubbar          ej start 
        Pernilla Baldwin          Lag: Fyra tanter och ett lo ej start 



   3,8 km  (134)     3800 m                      

      1 Tim Yngsjö                -                              13:47 
      2 Björn Lindqvist           -                              15:22 
      3 Pierre Jansson            -                              15:41 
      4 Kajsa Sten                -                              16:27 
      5 Andreas Bergfors          -                              17:11 
      6 David Ringh               Lag: Telias butik Nyköping     17:14 
      6 Mattias Olsson            Lag: Stigtomta skola lag 1     17:14 
      8 Ella Stenils              Lag: Ellas snubbar             17:35 
      9 Erik Jarlö                -                              17:38 
     10 Rickard Lindberg SSAB Kor -                              17:51 
     11 Fredrik Lindmark          Lag: Telias butik Nyköping     17:56 
     11 Albin Hagberg             -                              17:56 
     13 Martin Svensson           -                              18:18 
     14 Robert Lindell            Lag: Telias butik Nyköping     18:20 
     15 Karin Josefsson           -                              18:21 
     16 Johanna Sundberg          Lag: Nyköpings Bushidofören    18:25 
     17 Beatrice Ericsson         -                              18:27 
     17 Anton Ekengren            -                              18:27 
     19 Mattias Lundin            Lag: Sogeti lag 1              18:47 
     20 Karri Lindell             -                              18:48 
     20 Anna Lindqvist            Lag: Länsförsäkringar Söder    18:48 
     22 Stefan Gjuse              -                              19:05 
     23 Calle Granath             Lag: Peab anläggning AB        19:14 
     24 Ebba Åkerman              -                              19:16 
     25 Linnéa Carlsson           -                              19:37 
     25 Mariette Karlsson         Lag: ONYX F99-00               19:37 
     27 Linnéa Gustafsson         -                              19:38 
     28 Mathilda Larsson          Lag: Projektstyrning m. vän    19:39 
     28 Viktor Dahlin             -                              19:39 
     30 Eulalia Flike             Lag: ONYX F99-00               19:57 
     31 Björn Karlsson            -                              20:05 
     32 Roger Sundberg            Lag: SN Team Agda              20:09 
     33 Annika Hedberg            Lag: SN Team Agda              20:17 
     34 Alice Olsson              Lag: ONYX F99-00               20:29 
     35 John Wahlberg             Lag: Sogeti lag 1              20:36 
     36 Kerstin Gustavsson        Lag: Vårdkedjan                20:38 
     37 Joachim Claesson          Lag: Nyköpings Bushidofören    20:53 
     37 Emelie Öhman              Lag: SN Tidningsservice        20:53 
     39 Stefan Kareliusson        Lag: Telias butik Nyköping     20:55 
     39 Amelie Thelander          Lag: Masarna                   20:55 
     41 Erik Lenne                Lag: Klövern                   20:57 
     42 Dick Jansson              Lag: Vårdkedjan                21:03 
     43 Helena Malm               -                              21:09 
     44 Andreas Claesson          Lag: Sogeti lag 2              21:15 
     45 Berit Laudon              Lag: Vårdkedjan                21:20 
     46 Nora Stålberg             -                              21:30 
     47 Jesper Schreiter          Lag: Klövern                   21:35 
     47 Emma Niklasson            Lag: ONYX F99-00               21:35 
     49 Joakim Gunnarsson         Lag: Sogeti lag 2              21:37 
     50 Veronica Vistinmäki       -                              21:49 
     51 Christer Johanns SSAB Kor -                              21:58 
     52 Anna Karin Wällimaa       -                              22:00 
     53 Kerstin Ohlson            Lag: Masarna                   22:22 
     54 Johanna Carlsson          Lag: Masarna                   22:27 
     55 Sara Karlsson             Lag: Klövern                   22:29 
     56 Hanna Sundin              -                              22:53 
     57 Lotta Karlsson            -                              22:56 
     58 Peter Hansson             -                              23:00 
     59 Anna-Lena Stengård        Lag: Erikas Änglar             23:01 
     60 Sofia Olsson              Lag: Erikas Änglar             23:05 
     61 Linda Karlsson            Lag: SN Tidningsservice        23:08 
     62 Cornelia Berglund         Lag: ONYX F99-00               23:16 
     63 Beatrice Kvist            -                              23:34 
     64 Åsa Melin Kantarp         -                              23:46 
     65 Willie Kantarp            -                              23:47 
     66 Anna Klingfeldt           -                              23:53 
     67 Yin Wu                    -                              24:02 
     68 Kristina Ekstrand         Lag: Nyköpings Bushidofören    24:11 
     69 Rebecca Larsson           Lag: Ripsa Runners             24:20 
     69 Vera Carlsson             -                              24:20 
     71 Mona Hamnström            -                              24:25 
     72 Frida Lundkvist           Lag: Stigtomta skola lag 2     24:35 
     73 Anna-Karin Sköld          Lag: Stigtomta skola lag 2     24:37 
     73 Annika Ribbing            Lag: Erikas Änglar             24:37 
     75 Patrik Augustsson         -                              24:40 
     76 Hannu Meriläinen          Lag: Sogeti lag 2              24:42 
     77 Linda Widner              Lag: Erikas Änglar             25:06 
     78 Emelie Löfgren            Lag: Klövern                   25:13 
     79 Thilda Sandqvist          Lag: Ripsa Runners             25:31 
     80 Jessica Sandqvist         Lag: Ripsa Runners             25:33 
     81 Julia Kunkel              -                              25:38 
     82 Margreta Nilsson          -                              25:44 
     83 Marcus Nordenber SSAB Kor -                              26:07 
     84 Hampus Juteryd            Lag: Stigtomta skola lag 2     26:21 
     85 Eva Kindborn              -                              26:22 
     86 Pernilla Karlsson         Lag: Stigtomta skola lag 1     26:35 
     87 Christina Öhman           Lag: SN Tidningsservice        26:54 
     88 Ulrika Johansson          -                              27:07 
     89 Sandra Wermelin           Lag: Frösunda                  27:15 
     90 Elin Lindkvist            Lag: Erikas Änglar             29:04 
     91 Anna Karlsson             Lag: SN High Five              30:00 
     92 Annnika Blomqvist         Lag: Länsförsäkringar Söder    30:03 
     93 Kristina Lemon            Lag: SN High Five              30:06 
     94 Marie Åberg               Lag: SN High Five              30:12 
     95 Kattis Fernstedt          -                              30:36 
     96 Lisa Haglund              -                              31:38 
     97 Felix Lindell-Öhman       -                              32:08 
     98 Annica Andersson          Lag: Frösunda                  32:17 
     99 Jörgen Flink              Lag: Nyköpings Bushidofören    32:26 
    100 Nicklas Pemer             Lag: Telias butik Nyköping     33:01 
    101 Helene Hestner            Lag: Länsförsäkringar Söder    33:09 
    102 Carmen Gheorghiu          Lag: Länsförsäkringar Söder    33:12 
    103 Ann-Louise Norberg        Lag: Stigtomta skola lag 1     33:42 
    103 Elin Aldenius             Lag: Stigtomta skola lag 2     33:42 
    105 Conny Ström               -                              34:50 
    106 Emil Tunholm              Lag: Telias butik Nyköping     35:54 
    107 Ann-Kristin Jädersten     Lag: Erikas Änglar             36:17 
    108 Anna-Stina Andersson      Lag: Stigtomta skola lag 2     36:19 
    109 Monika Pettersson         -                              38:14 
    110 Mikael Karlsson           Lag: Sogeti lag 1              38:26 
    111 Inger Karlsson            Lag: Frösunda                  39:42 
    112 Galina Daineko-Niklasson  Lag: Frösunda                  39:47 
    113 Theres Karolusson         -                              40:48 
    114 Liv Oskarsen              -                              40:49 
    115 Lena Eriksson             Lag: Frösunda                  41:57 
    116 Marie Lindberg            Lag: Frösunda                  41:59 
    117 Birgitta Eriksson         Lag: Stigtomta skola lag 2     48:05 
    118 Caroline Einfeldt         Lag: Stigtomta skola lag 1     48:06 
    119 Lisa Öberg                Lag: Stigtomta skola lag 1     48:07 
    120 Angelika Bergnér          Lag: Stigtomta skola lag 1     48:16 
    121 Elinor Kvist              -                              52:25 
    122 Ulrik Kvist               -                              52:27 

        Sofie Wallin              -                           Ej godk. 
        Marie Karlenius           -                           ej start 
        Emilia Österberg          -                           ej start 
        Nathalie Österberg        -                           ej start 
        Andreas Karolusson        -                           ej start 
        Ann-Christine Andersson   -                           ej start 
        Emil Ilmarsson            Lag: Nyköpings Bushidofören ej start 
        Therese Fredriksson       Lag: Klövern                ej start 
        Anders Casselmar          Lag: Sogeti lag 2           ej start 
        Stig Lindgren             Lag: Sogeti lag 2           ej start 
        Kecke Lund                Lag: SN High Five           ej start 
        Lars Malmqvist SSAB Korpe -                           ej start