Stigtomtaloppet 2013 2013-05-31 09:36:40
Spurttid (från sista stämpling till mål)OK Hällen


Klass: Ungdom       

    Pl. Namn                           Klubb                Spurt         
    1   Anton Ekegren                  Stigtomta skola 6B   11 sek.       
        Danny Arwedsson                Västra skolan 4A     11 sek.       
    3   Theodor Ahlgren                -                    12 sek.       
        Lucas Bergfors                 Nyk BIS              12 sek.       
    5   Kajsa Sten                     SLK Oxelösund        13 sek.       
        Beatrice Eriksson              OK Hällen            13 sek.       
        Emil Andersson                 -                    13 sek.       
        Gustav Wiberg                  -                    13 sek.       
        Ville Bergvall                 IFK Nyköping         13 sek.       
        Ellen Stålberg                 OK Hällen            13 sek.       
        Oliver Smith                   Stigtomta IF         13 sek.       
    12  Elin Ekegren                   Stigtomta skola 5B   14 sek.       
        Oskar Källman                  Stigtomta skola 5B   14 sek.       
        Leo Lund                       Stigtomta skola      14 sek.       
        Felicia Hoverman               Stigtomta skola 5B   14 sek.       
        Moa Björklund                  Stigtomta skola 4B   14 sek.       
        Peter Gulander                 -                    14 sek.       
        Niklas Larsson                 Stigtomta skola      14 sek.       
        Harald Stålberg                OK Hällen            14 sek.       
        Valdemar Ahlgren               -                    14 sek.       
        Alexander Åkerman              Stigtomta skola 1b   14 sek.       
        Edwin Selender                 Stigtomta 3B         14 sek.       
        Hugo Kindborn                  OK Hällen            14 sek.       
        Oscar Selander                 Stigtomta 1C         14 sek.       
        Rasmus Gustavsson              OK Hällen            14 sek.       
    26  Oliver Doyle Anderson          OK Hällen            15 sek.       
        Julia Vikman                   SLK                  15 sek.       
        Angelica Englund               Stigtomta skola 4B   15 sek.       
        Fabian Larsson                 OK Hällen            15 sek.       
        August Nord                    -                    15 sek.       
        Teodor Wiberg                  -                    15 sek.       
        Victor Rosman                  OK Hällen            15 sek.       
        Sebastian Åsberg               Stigtomta skola 4a   15 sek.       
        Agnes Nord                     -                    15 sek.       
        Filp Eliasson                  OK Hällen            15 sek.       
        Elias Sterner                  Släbro               15 sek.       
        Clara Safioti                  Stigtomta skola      15 sek.       
        Kelly Stenius                  Stigtomta skola 2B   15 sek.       
    39  Philip Ribbing                 Stigtomta skola 5a   16 sek.       
        Daniel Campusano               Nyk BIS              16 sek.       
        Louise Johansson               Nyköpings BIS Friidr 16 sek.       
        Rebecka Lundberg               -                    16 sek.       
        Karolina S Lundberg            Stigtomta skola 2B   16 sek.       
        Stella Andersson               Nyköpings BIS Friidr 16 sek.       
        Oliver Eiderbäck               Stigtomta skola      16 sek.       
        Isabelle Johansson             Nyköpings BIS Friidr 16 sek.       
        Ebba Åkerman                   Stigtomta skola 3a   16 sek.       
        Oskar Stubbs                   -                    16 sek.       
        Erik Svedlind                  Stigtomta skola      16 sek.       
        Owen BurgersAndersson          -                    16 sek.       
        Isabella Åsberg                Stigtomta skola 3b   16 sek.       
        Neo Jönsson                    Herrhagen            16 sek.       
        Signe Blomgren                 -                    16 sek.       
        Lilly Liljengren               OK Hällen            16 sek.       
        Gabriel Andersson              -                    16 sek.       
    56  William Ytterdal               -                    17 sek.       
        Adam Pettersson                Stigtomta IF         17 sek.       
        Linus Gustavsson               OK Hällen            17 sek.       
        Lithea Gröning                 -                    17 sek.       
        Tuva Nord                      -                    17 sek.       
        Tobias Ribbing                 Stigtomta skola 3a   17 sek.       
        Caroline Johannsson            Nyköpings BIS Friidr 17 sek.       
        Gabriel Hallkvist              Stigtomta skola 2B   17 sek.       
        Christopher Muistia            Stigtomta skola 2B   17 sek.       
        Rufus Wessberg                 Stigtomta skola 2B   17 sek.       
        Ida Karlsson                   -                    17 sek.       
        Kasmus Öberg                   OK Hällen            17 sek.       
        Hampus Nagy                    Stigtomta IF         17 sek.       
        Ella Asplund                   OK Hällen            17 sek.       
        Cajsa Alenius                  Släbro               17 sek.       
        Hugo Larsson                   OK Hällen            17 sek.       
        Annika Källman                 Stigtomta skola 2B   17 sek.       
        Kenny Sandin                   OK Hällen            17 sek.       
    74  Jonna Fredriksson              Stigtomta skola 4B   18 sek.       
        David Nagy                     Stigtomta 1C         18 sek.       
        Lisa Gullander                 Stigtomta skola 2B   18 sek.       
        Emilia Österberg               Stigtomta skola 3a   18 sek.       
        Jonathan Ekblom                -                    18 sek.       
        Meja Alenius                   -                    18 sek.       
        Dominika Åsberg                Stigtomta skola FB   18 sek.       
        Vera Carlsson                  Stigtomta skola 3a   18 sek.       
        Rasmus Öman                    OK Hällen            18 sek.       
        Arvid Eriksson                 OK Hällen            18 sek.       
    84  Gabriel Faviez                 Stigtomta 1C         19 sek.       
        Oscar Klingfeldt               Släbroskolan 3a      19 sek.       
        Gustav Eriksson                -                    19 sek.       
        Elin Järvall                   Nyköpings OK         19 sek.       
        Alva Schönbeck                 Stigtomta skola 2B   19 sek.       
        Thea Dahlgren                  -                    19 sek.       
    90  William Björnfot               -                    20 sek.       
        Gabriella Nordmark             Stigtomta skola 2B   20 sek.       
        Emma Rosman                    Stigtomta skola FB   20 sek.       
        Amanda Söderberg               -                    20 sek.       
    94  Ilma Lillgengren               OK Hällen            21 sek.       
        Frida Dahlgren                 -                    21 sek.       
        Jonathan Doyle Andersson       OK Hällen            21 sek.       
    97  Signe Zetterblom               Långbergsskolan 1an  24 sek.       
    98  Gustav Norberg                 Stigtomta skola 3b   26 sek.       
    99  Moa Andersson                  -                    35 sek.       
    -   Tilda Eklund                   Sjösa klass 2-3      - sek.        
    -   Rasmus Karlsson                OK Hällen            - sek.        
    -   Hannah Hagberg                 -                    - sek.        


Klass: Vuxna        

    Pl. Namn                           Klubb                Spurt         
    1   Kjell Hagberg                  -                    10 sek.       
        Oscar Rosman                   OK Hällen            10 sek.       
        Hampus Jyterud                 Lag: Stigtomta skola 10 sek.       
    4   Tommy Söderberg                OK Hällen            11 sek.       
        Gustaf Sundbue                 OK Hällen            11 sek.       
        Stefan Söderberg               -                    11 sek.       
        Caesar Åfors                   -                    11 sek.       
        Sebastian Levander             Lag: Åsidan          11 sek.       
        Angelica Karlsson              Lag: Shape Up        11 sek.       
        Andreas Bergfors               Kontorex             11 sek.       
        Johan Silverskog               Lag: Shape Up        11 sek.       
        Thea Sandqvist                 Ripsa Runners        11 sek.       
        Thord Asplund                  Lag: Barracudas      11 sek.       
        Tobias Brohlin                 Team Mild            11 sek.       
        Amanda Pettersson              -                    11 sek.       
        Micke Selander                 Lag: Barracudas      11 sek.       
    17  Simon Larsson                  Lag: Klövernrunners  12 sek.       
        Dan Bäck                       -                    12 sek.       
        Per Nilsson                    SLK                  12 sek.       
        Sune Carlsson                  Lag: Länsförsäkringa 12 sek.       
        Arvid Linder                   OK Hällen            12 sek.       
        Malin Persson                  Lag: Shape Up        12 sek.       
        Johan Eriksson                 OK Hällen            12 sek.       
        Patrik Stenils                 OK Hällen            12 sek.       
        Therese Claesdotter            Lag: Åsidan          12 sek.       
        Sara Thunström                 -                    12 sek.       
        Cim Grönros                    -                    12 sek.       
        Daniel Östervall               -                    12 sek.       
        Jessica Sandqvist              Ripsa Runners        12 sek.       
        Siri Jeppson                   -                    12 sek.       
        Lena Bergfors                  -                    12 sek.       
        Ella Stenils                   OK Hällen            12 sek.       
        Linnea Carlsson                OK Hällen            12 sek.       
        Johan Larsson                  Lag: Nyk Bushidoföre 12 sek.       
        Marit Jönsar                   Lag: Carrots&Beans   12 sek.       
        Monica Wiberg                  Lag: Barracudas      12 sek.       
        Linda Adolfsson Eriksson       Bissarna friidrott   12 sek.       
        Anders Casselmar               Lag: Sogeti Lag 1    12 sek.       
        Maria Holmgren                 Lag: A-laget         12 sek.       
        Annika Sauter                  Lag: Run to the hill 12 sek.       
    41  Hanna Windestam                Enhörna IF           13 sek.       
        Johan Dahlrot                  -                    13 sek.       
        Andrea Jarteg                  Lag: Carrots&Beans   13 sek.       
        Hanne Ytterdahl                -                    13 sek.       
        Jenny Dahlgren                 -                    13 sek.       
        Josefin Nyberg                 Lag: Shape Up        13 sek.       
        Anders Lindgren                -                    13 sek.       
        Anna Chiazza                   -                    13 sek.       
        Catrine Forsberg               Lag: Åsidan          13 sek.       
        Kajsa Sten                     SLK Oxelösund        13 sek.       
        Anna Lindqvist                 Lag: Länsförsäkringa 13 sek.       
        Stefan Gjuse                   AIK                  13 sek.       
        Hanna Sahlberg                 Lag: Carrots&Beans   13 sek.       
        Mattias Olsson                 Lag: Stigtomta skola 13 sek.       
        Johanna Sundberg               Lag: Nyk Bushidoföre 13 sek.       
        Linda Widner                   Lag: Erikas änglar 1 13 sek.       
        Sofia Antonsson                Lag: Länsförsäkringa 13 sek.       
        Martina Adolfsson              Stigtomta IF         13 sek.       
        Andreas Eiderbäck              -                    13 sek.       
    60  Susanne Eriksson               SLK Oxelösund        14 sek.       
        Mats Fröberg                   Lag: Born to run     14 sek.       
        Britt Marie Nyman              Lag: Klövern         14 sek.       
        Erika Nyman                    Lag: Erikas änglar 1 14 sek.       
        Hillevi Udin                   -                    14 sek.       
        Nora Stålberg                  OK Hällen            14 sek.       
        Kamilla Eliasson               Lag: Länsförsäkringa 14 sek.       
        Johanna Dahlgren               -                    14 sek.       
        Anders Hultqvist               Lag: LGR MASARNA     14 sek.       
        - Linder                       Lag: Klövernrunners  14 sek.       
        Julia Vikman                   SLK Oxelösund        14 sek.       
        Hanna Johansson                Lag: Born to run     14 sek.       
        Åsa Larsson                    SLK Oxelösund        14 sek.       
        Katarina Nilsson               Lag: Klövern         14 sek.       
        Thea Fagerlund                 Lag: A-laget         14 sek.       
        Kristina Ekstrand              Lag: Nyk Bushidoföre 14 sek.       
        Helene Forell                  Lag: Run to the hill 14 sek.       
    77  Mikael Larsson                 Lag: Klövernrunners  15 sek.       
        Christian Udin                 -                    15 sek.       
        Anders Calltorp                -                    15 sek.       
        Peter Wiberg                   Lag: Barracudas      15 sek.       
        Kerstin Gustavsson             Lag: Carrots&Beans   15 sek.       
        Berit Laudon                   Lag: Åsidan          15 sek.       
        Camilla Selander               Lag: Barracudas      15 sek.       
        Linn Sjöberg                   -                    15 sek.       
        Dick Jansson                   Lag: Åsidan          15 sek.       
        Gerhard Georgsson              -                    15 sek.       
        Philip Javelius                Lag: Shape Up        15 sek.       
        Elin Rydberg                   Lag: LGR MASARNA     15 sek.       
        Tobias Andersson               Lag: Nyk Bushidoföre 15 sek.       
        Sandra Edhager                 Lag: Born to run     15 sek.       
        Annika Claesson                Lag: LGR MASARNA     15 sek.       
        Sandra Svensson                Lag: Tuppen i hönsgå 15 sek.       
        Tobras Andersson               -                    15 sek.       
        Anna-Greta Lundh               Lag: Länsförsäkringa 15 sek.       
        Eva Bierkfeldt                 Lag: Run to the hill 15 sek.       
        Jorge Campusand                -                    15 sek.       
        Åsa Thunholm                   OK Hällen            15 sek.       
        Eva Westberg                   Lag: Team Gofika     15 sek.       
        Rose-Mari Gullbrand            Lag: Run to the hill 15 sek.       
    100 Martin Immoen                  -                    16 sek.       
        Camilla Alenius                Lag: Åsidan          16 sek.       
        Thomas Antonsson               Nyköping Runners     16 sek.       
        Fredrik Almberg                -                    16 sek.       
        Christopher Horn               Lag: Klövernrunners  16 sek.       
        Viveka Rüffel                  LK Nyköping Runners  16 sek.       
        Catharina Mårtensson           Lag: Shape Up        16 sek.       
        Isabella Lindh                 Lag: Klövern         16 sek.       
        Lena Spaarf                    Lag: Team Gofika     16 sek.       
        Viveca Perers                  Lag: Tuppen i hönsgå 16 sek.       
        Anna-Karin Sköld               Lag: Stigtomta skola 16 sek.       
    111 Linda Östling                  -                    17 sek.       
        Alan Buckley                   -                    17 sek.       
        Lars-Olof Lundström            ABB IF               17 sek.       
        Fredrik Sävenborg              Tärnö Säteri         17 sek.       
        Anna-Maria Larsson             OK Hällen            17 sek.       
        Sofia Lindberg                 Lag: Klövern         17 sek.       
        Amanda Sörberg                 -                    17 sek.       
        Emelie Löfgren                 Lag: Klövern         17 sek.       
        Linnea Gustavsson              Lag: Born to run     17 sek.       
        Elin Lindkvist                 Lag: Erikas änglar 1 17 sek.       
        Katarina Fernstedt             Lag: Team Gofika     17 sek.       
    122 Kaj Adelborg                   SLK                  18 sek.       
        Veerle Karlsson                -                    18 sek.       
        Cecilia Moser                  Lag: Tuppen i hönsgå 18 sek.       
        Ulrika Bentzer                 Lag: Carrots&Beans   18 sek.       
        Lotta Karlsson                 Lag: Tuppen i hönsgå 18 sek.       
        Inger Sundén                   Lag: Tuppen i hönsgå 18 sek.       
        Anna Klingfeldt                NH                   18 sek.       
        Therese Jansson                Lag: A-laget         18 sek.       
    130 Anna-Lena Stengård             Lag: Erikas änglar 1 19 sek.       
        Linnea Gustafsson              OK Hällen            19 sek.       
        Carina Östervall               -                    19 sek.       
        Stig Lindgren                  Lag: Sogeti Lag 1    19 sek.       
        Åsa Karlsson                   Lag: Team Gofika     19 sek.       
        Kurt Holmgren                  Lag: Born to run     19 sek.       
    136 Hannu Meriläinen               Lag: Sogeti Lag 1    20 sek.       
        Marie Sjöberg                  Lag: Team Gofika     20 sek.       
        Micaela Karlsson               Lag: A-laget         20 sek.       
        Ann-Charlotte Trolin           Lag: Carrots&Beans   20 sek.       
        Ann-Louise Norberg             Lag: Stigtomta skola 20 sek.       
    141 Jenny Andersson                SLK Oxelösund        21 sek.       
        Marie Price                    Lag: Klövern         21 sek.       
        Angelika Bergnér               Lag: Stigtomta skola 21 sek.       
    144 Marie Thorén                   -                    22 sek.       
        Lena Carlsson                  -                    22 sek.       
    146 Eva Kindborn                   OK Hällen            23 sek.       
        Anki Johansson                 Lag: Erikas änglar 2 23 sek.       
    148 Ewa Haag-Jarlö                 -                    24 sek.       
        Magdalena Palmblad             Lag: Erikas änglar 2 24 sek.       
    150 Afaf Amermouch Mattsson        Lag: Born to run     25 sek.       
    151 Veronica Johansson             Lag: Team Gofika     26 sek.       
    152 Lucas Bergfors                 Nyköping Runners     28 sek.       
        Pernilla Karlsson              Lag: Stigtomta skola 28 sek.       
        Irene Ahlqvist                 Lag: Run to the hill 28 sek.       
    155 Monika Pettersson              OK Hällen            33 sek.       
        Lena Nyberg                    Lag: Erikas änglar 2 33 sek.       
    157 Inga-Lena Skarman              Lag: Stigtomta skola 34 sek.       
        Anna-Stina Andersson           Lag: Stigtomta skola 34 sek.       
    159 Birgitta Eriksson              Lag: Stigtomta skola 35 sek.       
        Birgit Hugsén                  Lag: Erikas änglar 2 35 sek.       
    161 Marie Karlenius                -                    45 sek.       
        Hanna Granroos                 -                    45 sek.       
    163 Joachim Claesson               Lag: Nyk Bushidoföre 228 sek.      
    -   Oscar Carlborg                 Lag: Länsförsäkringa - sek.        
    -   Annika Ribbing                 Lag: Erikas änglar 1 - sek.        
    -   Sara Forsman                   Lag: Barracudas      - sek.        
    -   Per Sandberg                   Lag: Run to the hill - sek.        
    -   Tim Yngesjö                    Bissarna friidrott   - sek.        
    -   Jonas Ahlgren                  -                    - sek.        
    -   Fogelgren Johansson            Lag: Klövernrunners  - sek.        
    -   Maija Oxelhag                  Lag: Erikas änglar 1 - sek.        
    -   Jörgen Flink                   Lag: Nyk Bushidoföre - sek.        
    -   Anna-Line Saelid               Lag: Stigtomta skola - sek.        
    -   Björn Karlsson                 Lag: Tuppen i hönsgå - sek.