Stigtomtaloppet 2015on 2015-05-20 21:45
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

     Pl tartnr Namn                          Klubb                     Kommentar                 Tid 



   7,6 km  (91)      7600 m                      

      1    108 Oscar Carlborg                Lag: Länsförsäkringar lag                         27:45 
      2    449 Felix Lindell-Öhman           -                         SLK Ox                  28:07 
      3    326 Tommy Söderberg               -                                                 29:03 
      4    346 David Lunde                   -                                                 29:30 
      5    153 Gustaf Sundbüe                Lag: Projektstyrning m. v                         30:01 
      6    408 Jan Johansson                 -                                                 30:43 
      7    152 Arvid Linder                  Lag: Projektstyrning m. v                         30:58 
      8    474 Niclas Widner                 -                                                 31:12 
      9    421 Valdemar Nord                 -                                                 31:22 
     10    147 Daniel Karlsson               Lag: Nyköpings Strand Utb                         31:40 
     11     32 Kent Eriksson Pripp           Lag: Masarna                                      33:12 
     12    465 Marcus Jarlö                  -                                                 33:25 
     13    111 Roger Brandt                  Lag: Länsförsäkringar lag                         33:41 
     14    118 Matts Jansson                 Lag: Af Competition                               34:00 
     15    211 Martin Nettebladt             -                                                 34:18 
     16    341 Jesper Broberg                -                                                 34:19 
     17    208 David Ringh                   -                                                 34:26 
     18    334 Johan Wirell                  -                                                 34:55 
     19    113 Sune Carlsson                 Lag: Länsförsäkringar lag                         35:07 
     20    337 Anna Ekholm                   -                                                 35:08 
     21    148 Robert Rimmevik               Lag: Nyköpings Strand Utb                         35:09 
     22     41 Nina Ellmark                  Lag: B.A.B.Y. Runners Tea                         35:24 
     23    233 Andreas Bergfors              -                         Kontorex.se             35:26 
     24    455 Johan Eriksson                -                                                 36:12 
     25     25 Magnus Ljung                  Lag: Saab AB, Aeroplan 2                          36:16 
     26    220 Peter Renfors                 -                                                 36:22 
     27     27 Mats Paterson                 Lag: Saab AB, Aeroplan 2                          36:31 
     28    459 Lars Martinsson               -                                                 36:40 
     29    373 Erik Jarlö                    -                                                 37:05 
     30     19 Igor Starodub                 Lag: Saab AB, Aeroplan 1                          37:06 
     31    130 Niklas Wetterling             Lag: Kölvern                                      37:25 
     31    354 Peter Olsson                  -                                                 37:25 
     33     38 Defne Koman Carlfjord         Lag: B.A.B.Y. Runners Tea                         37:34 
     34    473 Per Alm                       -                                                 37:35 
     35    234 Lena Bergfors                 -                         Kontorex.se             37:37 
     36    215 Peter Regner                  -                                                 37:44 
     37    103 Madeleine Johansson           Lag: Länsförsäkringar lag                         38:15 
     38    299 Jonas Hultgren                -                                                 38:21 
     39    146 Jonas Nordmark                Lag: Nyköpings Strand Utb                         38:34 
     40    325 Jonas Ek                      -                                                 38:35 
     41    324 Patrik Stenils                -                                                 38:36 
     42     47 Teresia Lidehn                Lag: 4 tanter och 1 tjej                          38:42 
     43    230 Tim Gustavsson                -                                                 38:53 
     44    227 Jonas Nord                    -                                                 38:59 
     45    224 Karri Lindell                 -                                                 39:26 
     46    223 Susanne ErikssonVistimäki     -                                                 40:03 
     47    470 Linda Östling                 -                                                 40:06 
     48    129 Jonas Jarlö                   Lag: Kölvern                                      40:08 
     49    219 Anders Lindgren               -                                                 40:15 
     50    144 Anna Askbom Husa              Lag: Nyköpings Strand Utb                         41:07 
     51      4 Johanna Karlsson              Lag: Grilllmorsorna                               41:11 
     52    216 Lotta Grahn                   -                                                 42:12 
     53     37 Elin Lännholm                 Lag: B.A.B.Y. Runners Tea                         42:25 
     54    143 Stefan Petersson              Lag: S.E.S                                        43:18 
     55    214 Anders Calltorp               -                                                 43:24 
     56      2 Jenny Wevel                   Lag: Grilllmorsorna                               43:26 
     57     99 Mats Sandqvist                Lag: Ripsa Runners                                43:32 
     58    232 Daniel Haglund                -                                                 43:52 
     59    207 Madeleine Mering              -                                                 44:15 
     60    149 Hannu Husa                    Lag: Nyköpings Strand Utb                         44:36 
     61    102 Jessica Sandqvist             Lag: Ripsa Runners                                44:42 
     62     97 Maria Lundgren                Lag: Ripsa Runners                                44:49 
     63    212 Åke Wassler                   -                                                 44:58 
     64    105 Per Nilsson                   Lag: Länsförsäkringar lag                         45:00 
     65    104 Ulrica Gustafsson             Lag: Länsförsäkringar lag                         45:33 
     66    110 Monica Gustafsson             Lag: Länsförsäkringar lag                         45:44 
     67    204 Julia Lindeborg               -                                                 46:13 
     68    226 Susanne Nord                  -                                                 47:18 
     69     44 Caroline Guttke               Lag: 4 tanter och 1 tjej                          48:13 
     70    217 Beatrice Kvist                -                                                 48:59 
     71    210 Lina Wassler                  -                                                 49:02 
     72    221 Natalie Wålander              -                                                 50:00 
     73      6 Annelie Ericson               Lag: Grilllmorsorna                               53:21 
     74    403 Henrik Ericsson               -                                                 56:40 
     75    126 Anders Blomgren               Lag: Af Experience                              1:05:35 
     76      5 Ann-Sofie Norell              Lag: Grilllmorsorna                             1:07:58 
     77      1 Frida Thunholm                Lag: Grilllmorsorna                             1:08:01 
     78      3 Stina Vetergård               Lag: Grilllmorsorna                             1:08:05 

            31 Elin Rydberg                  Lag: Masarna                                   ej start 
           119 Andrea Gustavsson             Lag: Af Competition                            ej start 
           145 Nina Melin                    Lag: Nyköpings Strand Utb                      ej start 
           150 Mikael Larsson                Lag: Projektstyrning m. v                      ej start 
           165 Anders Ericsson               Lag: Sogeti                                    ej start 
           205 Carl Lindeborg                -                                              ej start 
           206 Rui Matos                     -                                              ej start 
           209 Stefan Kemi                   -                                              ej start 
           213 Tilde Eklund                  -                         Sjösaskolan klass    ej start 
           218 Jessica Norrgran              -                                              ej start 
           225 Mia Marklund                  -                                              ej start 
           228 Mia Marklund                  -                                              ej start 
           229 Patric Carlsson               -                                              ej start 



   3,8 km  (204)     3800 m                      

      1    175 Tim Yngesjö                   -                                                 13:27 
      2    100 Cwenga Dahlberg               Lag: Ripsa Runners                                15:00 
      3    463 Theodor Ahlgren               -                         LKNR                    15:31 
      4    335 Kajsa Sten                    -                         SLK Oxelösund           15:39 
      5    191 Emil Andersson                -                         Stenkulla Klass 6       15:51 
      6     74 Ibrahim Mohamud Haji          Lag: Hemgården All Stars                          16:15 
      7     69 Peter deNeergaard             Lag: Hemgården All Stars                          16:19 
      8    307 Karl Lundin                   -                                                 16:22 
      9    308 Melker Lundin                 -                                                 16:41 
     10     62 Mattias Olsson                Lag: Hasselhoff Hooligans                         16:42 
     11    179 Albin Hagberg                 -                                                 16:56 
     12    193 Lucas Bergfors                -                         Västra Skolan 3An       16:59 
     13    280 August Asplund                -                         Stigtomta IF            17:04 
     14    180 Willie Kantarp                -                                                 17:05 
     15    268 Oskar Källman                 -                                                 17:12 
     16    456 Beatrice Eriksson             -                         Hällen                  17:17 
     17    370 Charlotte Lindberg            -                                                 17:26 
     18    312 Liam Thunström                -                         Stigtomta skola 5B      17:31 
     19    464 Jonas Ahlgren                 -                         LKNR                    17:34 
     20    194 Hugo Kindborn                 -                         OK Hällen               17:37 
     21     86 Ellen Ivehammar               Lag: Tun Dam 3                                    17:47 
     21    136 Moa Ivehammar                 Lag: Team Ica                                     17:47 
     23    265 Ebba Åkerman                  -                                                 17:50 
     24    323 Ella Stenils                  -                                                 17:52 
     25     72 Hassan Sabril                 Lag: Hemgården All Stars                          17:54 
     26     71 Ali Seddigih                  Lag: Hemgården All Stars                          17:59 
     27    192 Patrik Andersson              -                                                 18:04 
     28    151 Matilda Larsson               Lag: Projektstyrning m. v                         18:19 
     29    155 Johanna Sundberg              Lag: Nyk. Bushidoförening                         18:26 
     29    156 David Dahlgren                Lag: Nyk. Bushidoförening                         18:26 
     31    196 Maria Grundström              -                                                 18:29 
     32     79 Henrik Björnfot               Lag: Tun Dam 1                                    18:32 
     33     75 Angelica Karlsson             Lag: Tun Dam 1                                    18:44 
     34     77 Maja Larsson                  Lag: Tun Dam 1                                    18:45 
     35     93 Zandra Castell                Lag: Tun Dam 4                                    19:00 
     36    471 Henrik Ekblom                 -                                                 19:06 
     37    202 Andreas Davidsson             -                         Stigtomta 6B            19:23 
     37    222 Anders Erikson                -                                                 19:23 
     39     83 Sandra Carlsson               Lag: Tun Dam 2                                    19:26 
     40    273 Adam Petterson                -                                                 19:28 
     41     90 Alexandra Sederholm           Lag: Tun Dam 3                                    19:29 
     42     82 Sofia Sandström               Lag: Tun Dam 2                                    19:30 
     42    197 Tobias Brohlin                -                                                 19:30 
     44     39 Klara Olander                 Lag: B.A.B.Y. Runners Tea                         19:32 
     45    122 Sandra Edhaher                Lag: Af Competition                               19:39 
     46    186 Nicklas Allebert              -                                                 19:45 
     47    267 Alexaner Åkerman              -                                                 19:46 
     48     16 Martin Karlsson               Lag: Team Ozzy                                    19:49 
     49    154 Linnéa Carlsson               Lag: Projektstyrning m. v                         19:51 
     50    276 Lina Pettersson               -                                                 19:54 
     51     15 Jennie Karlsson               Lag: Team Ozzy                                    20:00 
     52     59 Charlotta Sundberg            Lag: Hasselhoff Hooligans                         20:01 
     53    452 Linda Gustafsson              -                                                 20:03 
     54     98 Max Persson                   Lag: Ripsa Runners                                20:10 
     55    332 Per Davidsson                 -                                                 20:12 
     56    181 Kaj Adelborg                  -                                                 20:13 
     57     76 Rebecka Gustavsson            Lag: Tun Dam 1                                    20:14 
     58    285 Edvin Selander                -                         Stigtomtaskola 5B       20:15 
     59     87 Hanna Gustavsson              Lag: Tun Dam 3                                    20:16 
     60    457 Martin Svensson               -                                                 20:17 
     61    461 Camilla Selander              -                                                 20:27 
     62    133 Erik Lenne                    Lag: Kölvern                                      20:28 
     63     63 Tomas Öjemark                 Lag: Fifty Shandes of Run                         20:29 
     64     81 Michelle Stoneham             Lag: Tun Dam 2                                    20:30 
     65    174 Björn Karlsson                -                                                 20:31 
     66     21 Stefan Lund                   Lag: Saab AB, Aeroplan 1                          20:32 
     67    121 Sanna Danielsson              Lag: Af Competition                               20:33 
     67    131 Sofia Lindberg                Lag: Kölvern                                      20:33 
     69    134 Sofia Karlsson                Lag: Team Ica                                     20:34 
     70    293 William Björnfot              -                         Stigtomta skola 2B      20:41 
     71     91 Katarina Qureshi              Lag: Tun Dam 4                                    20:47 
     72     64 Johannes Wahlinder            Lag: Fifty Shandes of Run                         20:54 
     73     35 Erika Lund                    Lag: Masarna                                      21:07 
     74     94 Therese Sjöberg               Lag: Tun Dam 4                                    21:08 
     75    168 Patrik Augustsson             -                                                 21:10 
     76    132 Jersper Schreiter             Lag: Kölvern                                      21:23 
     76    288 Hampus Nagy                   -                                                 21:23 
     78     23 Anders Eriksson               Lag: Saab AB, Aeroplan 1                          21:29 
     79    329 Thomas Antonsson              -                                                 21:33 
     80     68 Olivia Öjemark                Lag: Fifty Shandes of Run                         21:37 
     81    203 Oliver Eiderbäck              -                                                 21:43 
     82     78 Björn Carlsson                Lag: Tun Dam 1                                    21:50 
     83     34 Kerstin Olsson                Lag: Masarna                                      22:02 
     84    294 Calle Sundberg                -                                                 22:11 
     85    467 Jenny Palmqvist               -                         SN löpande reporte      22:17 
     86    195 Anna Klingfeldt               -                                                 22:23 
     87     12 Linda Widner                  Lag: Erikas änglar                                22:25 
     88    376 Anna Alkevik                  -                                                 22:28 
     89    135 Lovisa Carlbom                Lag: Team Ica                                     22:31 
     90    176 Ann-Marie Hyvönen             -                                                 22:35 
     91    375 Elsa Linder                   -                                                 22:36 
     92     11 Mona Hamnström                Lag: Erikas änglar                                22:42 
     93     56 Lotta Karlsson                Lag: Nykomlingarna                                22:43 
     94      7 Anna-Lena Stengård            Lag: Erikas änglar                                22:47 
     95    450 Victor Rosman                 -                                                 22:50 
     96     89 Alexandra Larsson             Lag: Tun Dam 3                                    22:51 
     97    291 Tobias Ribbing                -                         Stigtomta 5A            22:53 
     98     80 Tomas By                      Lag: Tun Dam 1                                    22:55 
     99    458 Carole Hamon                  -                                                 22:57 
    100     88 Louisa Andersson              Lag: Tun Dam 3                                    23:00 
    100     92 Jennifer Ljungqvist           Lag: Tun Dam 4                                    23:00 
    102     33 Johanna Carlsson              Lag: Masarna                                      23:13 
    103    177 Peter Lindbom                 -                                                 23:30 
    104    190 Lisa Haglund                  -                                                 23:31 
    105     65 Jakob Norberg                 Lag: Fifty Shandes of Run                         23:35 
    106    469 Maria Rosman                  -                                                 23:54 
    107     42 Nathalie Kågemalm             Lag: B.A.B.Y. Runners Tea                         23:58 
    108     40 Maria Ulvenhag                Lag: B.A.B.Y. Runners Tea                         24:00 
    109    125 Annika Sauter                 Lag: Af Experience                                24:01 
    110    472 Marianne Törnström            -                                                 24:05 
    111    198 Christina Erikson             -                                                 24:07 
    112     50 Malin Yderman                 Lag: Sniglarna                                    24:09 
    112     61 Caroline Einfeldt             Lag: Hasselhoff Hooligans                         24:09 
    114     13 Tomas Karlsson                Lag: Team Ozzy                                    24:10 
    115    200 Claes Hillerius               -                                                 24:11 
    116    199 Anneli Hillerius              -                                                 24:14 
    117     14 Sofia Karlsson                Lag: Team Ozzy                                    24:18 
    118     70 Abdullah Mohammedi            Lag: Hemgården All Stars                          24:25 
    119    184 Anna-Maria Larsson            -                                                 24:30 
    120    187 Cecilia Eriksson              -                                                 24:33 
    121    413 Vera Carlsson                 -                         Stigtomta skola 5A      24:35 
    122    462 Maria Sjöberg                 -                                                 24:38 
    123    173 Margareta Nilsson             -                                                 24:52 
    124     57 Gunilla Östlund               Lag: Nykomlingarna                                24:53 
    125    185 Andreas Eiderbäck             -                                                 25:02 
    126    101 Thilda Sandqvist              Lag: Ripsa Runners                                25:09 
    126    343 Izabella Skoog                -                                                 25:09 
    128     30 Pernilla Enaman               Lag: Saab AB, Aeroplan 2                          25:15 
    129    401 Fredrik Berg                  -                                                 25:32 
    130     55 Anneli Brandet                Lag: Nykomlingarna                                25:33 
    131     20 Helene Backström              Lag: Saab AB, Aeroplan 1                          25:36 
    132     28 Lars Bergquist                Lag: Saab AB, Aeroplan 2                          25:41 
    133    127 Eva Bjerkfeldt                Lag: Af Experience                                25:47 
    134    344 Carina Skoog Pettersson       -                                                 25:51 
    135     84 Lovisa Ederström              Lag: Tun Dam 2                                    25:53 
    136     58 Frida Lundkvist               Lag: Hasselhoff Hooligans                         25:54 
    137     43 Anna Guttke                   Lag: 4 tanter och 1 tjej                          26:09 
    137     46 Pernilla Baldwin              Lag: 4 tanter och 1 tjej                          26:09 
    139    160 Simon Glasberg                Lag: Nyk. Bushidoförening                         26:36 
    140      8 Annika Ribbing                Lag: Erikas änglar                                26:38 
    141    441 Madeleine Söben               -                                                 26:41 
    142    188 Ellinor Eriksson              -                                                 26:47 
    143    112 Helene Hestner                Lag: Länsförsäkringar lag                         27:06 
    144     60 Pernilla Karlsson             Lag: Hasselhoff Hooligans                         27:33 
    145     53 Tina Gustafsson               Lag: Nykomlingarna                                28:04 
    146     26 Patrik Fernlund               Lag: Saab AB, Aeroplan 2                          28:08 
    146     51 Max Remnert                   Lag: Sniglarna                                    28:08 
    148     95 Malin Erneby                  Lag: Tun Dam 4                                    28:15 
    149     85 Lena Karlsson                 Lag: Tun Dam 2                                    28:18 
    150    182 Julia Kunkel                  -                         Vitra Kungshagen        28:22 
    151     67 Josefin Norbeg                Lag: Fifty Shandes of Run                         28:23 
    152     17 Åsa Karlsson                  Lag: Team Ozzy                                    28:45 
    153    172 Lina Nettelbladt              -                                                 29:04 
    154    128 Afaf Amermouch Mattson        Lag: Af Experience                                29:30 
    155     18 Beatrice Hagfalk              Lag: Team Ozzy                                    29:54 
    155    116 Annica Blomqvist              Lag: Länsförsäkringar lag                         29:54 
    157      9 Elin Lindkvist                Lag: Erikas änglar                                30:09 
    158     10 Magdalena Palmblad            Lag: Erikas änglar                                30:14 
    159     36 Ingallil Berbquist            Lag: Masarna                                      30:41 
    160     49 Ann-Louise Norberg            Lag: Sniglarna                                    31:14 
    160     54 Cecilia Jones                 Lag: Nykomlingarna                                31:14 
    162    183 Susanne Wålander              -                                                 31:20 
    163    162 Jörgen Flink                  Lag: Nyk. Bushidoförening                         31:39 
    164    345 Igge Ungermann                -                                                 32:00 
    165     73 Achmed Bashir Abdulahi        Lag: Hemgården All Stars                          32:06 
    166    115 Nina Bellstam                 Lag: Länsförsäkringar lag                         33:10 
    167    106 Annelie Karlssosn             Lag: Länsförsäkringar lag                         33:57 
    168    120 Jörgen Johansson              Lag: Af Competition                               34:50 
    169    123 Kjell Åkerlind                Lag: Af Experience                                34:51 
    170    141 Elin Jidemyr                  Lag: S.E.S                                        34:55 
    171    124 Annika Anell                  Lag: Af Experience                                35:04 
    172    137 Meelika Johansson             Lag: Lilla snigel                                 35:19 
    173    138 Camilla Wallin                Lag: Lilla snigel                                 35:35 
    174    142 Sandra Adeteg                 Lag: S.E.S                                        35:36 
    175     24 My Kamrot                     Lag: Saab AB, Aeroplan 1                          36:33 
    176    161 Kristina Ekstrand             Lag: Nyk. Bushidoförening                         36:46 
    177    163 Martin Anklew                 Lag: Nyk. Bushidoförening                         36:47 
    178    159 Olivia Nielsen                Lag: Nyk. Bushidoförening                         36:54 
    179    158 Tintin Lundgren               Lag: Nyk. Bushidoförening                         36:57 
    180    157 Ulf Lundgren                  Lag: Nyk. Bushidoförening                         36:59 
    181    109 Eva Pettersson                Lag: Länsförsäkringar lag                         37:37 
    182    114 Elisabeth Svensson            Lag: Länsförsäkringar lag                         37:38 
    183     52 Kerstin Gustafsson            Lag: Sniglarna                                    39:22 
    184     29 Maria Björkdahl               Lag: Saab AB, Aeroplan 2                          39:53 
    185     22 Lena Nilsson                  Lag: Saab AB, Aeroplan 1                          39:54 
    186    338 Ulrik Kvist                   -                                                 41:38 
    187     48 Angelika Bergner              Lag: Sniglarna                                    44:06 

           466 Fredrik Ericsson              -                         SN löpande reporte  ej fullf. 
            45 Linda Stenman                 Lag: 4 tanter och 1 tjej                       ej start 
            66 Edvin Jacobsson               Lag: Fifty Shandes of Run                      ej start 
            96 Julia Svedin                  Lag: Tun Dam 4                                 ej start 
           107 Carmen Gheorghiu              Lag: Länsförsäkringar lag                      ej start 
           117 Kamilla Kjell                 Lag: Länsförsäkringar lag                      ej start 
           139 Louisa Ekman                  Lag: Lilla snigel                              ej start 
           140 Anita Kittig-Boman            Lag: Lilla snigel                              ej start 
           164 Mathias Lundin                Lag: Sogeti                                    ej start 
           166 Johan Wahlberg                Lag: Sogeti                                    ej start 
           167 Susanne Kårhling              -                                              ej start 
           169 Nicklas Pemer                 -                                              ej start 
           170 Theres Karolusson             -                                              ej start 
           171 Liv Ragnarsson                -                                              ej start 
           178 Åsa Melin Kantarp             -                                              ej start 
           189 Stefan Kareliusson            -                                              ej start 
           201 Pia Sundquist                 -                                              ej start