Stigtomtaloppet
Stigtomtaloppet 2018 - Resultat
Stigtomtaloppet 2018on 2018-05-23 20:37
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

     Pl Namn                          Kommentar                   Tid 

   Mellanstadiet  (3 900 m                       

      1 Berggren, Melker              Jönåker klass 6            2:48 
      2 Hamilton, Valdemar            Långbergskolan 4C          2:49 
      3 Mellberg, Ella                Släbroskolan 6             2:51 
      4 Snöman, Olle                  Långbergskolan 4C          2:55 
      5 Alenius, Cajsa                Kunskapsskolan år5         2:57 
      6 Axelsson, Tomas               Långsätter 4B              3:05 
      7 Öberg, Rasmus                 Stigtomta skola 5b         3:09 
      8 Lenninger, Astor              Stigtomta 4A               3:17 
      9 Anängen, Hanna                                           3:19 
     10 Nordmark, Johan               Kunskap 4:2                3:23 
     11 Doyle Andersson, Jonathan     Långsätter 4A              3:25 
     11 Westerlund, Ida                                          3:25 
     13 Sjölander, Gabriel                                       3:29 
     14 Ringgren, Otilia              Svalsta                    3:30 
     15 Kron, Milton                  VrenaFriskola 4an          3:32 
     16 Hultgren, Jennifer            Stigtomta 5A               3:36 
     17 Berglin, Tyra                 Stigtomta skola 5A         3:40 
     18 Kjulin, Theodor                                          3:41 
     19 Karlsson, Ebba                Stigtomta 4A               3:47 
     19 Hoverman, Linnea                                         3:47 
     21 Karlsson, Thea                Stigtomta Skola 4a         3:55 
     21 Sterner, Hampus               Östraskolan 4A             3:55 
     23 Thelander, Elba               Långsätter 4B              3:56 
     23 Sundell, Alva                 Stigtomta 4A               3:56 
     25 Pripp, Tanja                  Långsätter 4B              3:58 
     26 Lindblad, Kevin               Oppebyskolan 4A            3:59 
     27 Lindquist, Melina                                        4:11 
     28 Brolin, Wilma                 Stigtomta 5A               4:15 
     29 Frankler, Isak                Vrena 4                    4:18 
     30 Pettersson, Maja              Stigtomta 4 A              4:19 
     31 Persson Augustsson, Tyra      Stigtomta skola 5a         4:20 
     32 Johansson, Jennifer           Stigtomta klass 5a         4:25 
     33 Johansson, Nathalie           Stigtomta 4B               4:38 
     33 Lekander, Chanell             Stigtomta skola 4B         4:38 
     35 Blomgren, Klara               Stigtomta 4B               4:42 
     36 Berggren, Malva               Jönåker Klass 5            4:55 
     37 Edenius, Lova                 Stigtomta 4A               5:08 
     38 Sjödelius, Nemi               Stigtomta 4B               5:54 
     39 Sjödelius, Lenore             Stigtomtaskola 3B          5:57 



   Lågstadiet  (71)  900 m                       

      1 pettersson, Astri             Stigtomta skola            3:12 
      2 Lindsten, Elvira              Långsätterskolan 3A        3:13 
      3 Rydberg, Elias                Stigtomta 2B               3:17 
      4 Jarlö, Maximilian             Stigtomta 2a               3:22 
      4 Karlsson Sandberg, Tuva                                  3:22 
      6 Alenius, Theo                 Fokus-Skolan år1           3:23 
      7 Öberg, Emil                   Stigtomta skola 1a         3:27 
      8 Lindsten, Tage                Långsätterskolan 1         3:29 
      9 Kvist, Teodor                 Bryngelstorpsskolan        3:34 
     10 Andesson, Theodor             Stigtomta klass 1A         3:36 
     11 Brolin, Albin                 Stigtomta 1B               3:39 
     11 Wevel, Arvid                  Vrena Skola klass 1        3:39 
     13 Spång, Siri                   Vittra Kungshagen 2        3:45 
     14 Sandin, Colin                 Stigtomta skola 2B         3:46 
     14 Lenninger, Lowe               Stigtomta 1B               3:46 
     16 Svensson, Olle                Stigtomta 2B               3:49 
     17 Pripp, Alina                  Långsätter 1B              3:51 
     18 Arvidsson, Jack                                          3:53 
     19 Öman, Robin                   Stigtomta 3B               3:56 
     20 Hoverman, Amanda                                         3:58 
     21 Hamilton, Astrid                                         3:59 
     22 pettersson, Bror              Stigtomta skola fb         4:01 
     22 Hultgren, Elias               Stigtomta 4A               4:01 
     24 Thorell, Saga                 Stigtomtaskola år 2        4:02 
     24 Sterner, Alvin                Östraskolan 1A             4:02 
     26 Haglind, Felix                Herrhagsskolan 1a          4:03 
     27 Hildebrand, Hilma             Stigtomta 2A               4:04 
     28 Klaar, Thad                   Stigtomta 1B               4:07 
     28 Berg, Tilde                                              4:07 
     30 Öberg, Elias                  FB                         4:08 
     31 Nordin, Sixten                Stigtomta klass 1a         4:09 
     32 Skantze, Mathilde             Stigtomta 2B               4:12 
     33 Sundell, Ida                  Stigtomta 2A               4:13 
     34 Dahlgren, Agnes                                          4:14 
     34 Nettelbladt, Ellie            Stigtomta fb               4:14 
     36 Zeinow, Loke                  Stigtomta 1A               4:15 
     37 Karneliusson, Damian          Stigtomta 1A               4:16 
     38 Hägg, Saga                    Stigtomta 2A               4:18 
     39 Claesson, Oscar               Släbroskolan 2A            4:21 
     39 Palmblad, Philip              Stigtomta 2B               4:21 
     41 Teplan, Harry                 Rosenkällaskolan           4:22 
     42 Gimlander, Leia                                          4:23 
     43 Selstig, Lilly                                           4:24 
     43 Döckner-Sjöberg, Arvid        Stigtomta 2B               4:24 
     45 Regner, Teodor                Vrenaskola klass3          4:27 
     46 Rickardsson, Smilla           Stigtomta 2A               4:29 
     47 pettersson, Smilla            Stigtomta skola 1b         4:30 
     47 Steen, Linnea                 Stigtomta 1B               4:30 
     49 Lundell, Leo                  Tessinsförskola            4:32 
     50 Rosman, Maya                  Stigtomta 1B               4:33 
     51 Johansson, Ellinore           Stigtomta klass 2a         4:46 
     52 Eklund, Elwira                Sjösa klass 1a             4:50 
     53 Axelsson, Saga                Stigtomtaskola Fb          4:54 
     54 Ringgren, Alina               Svalsta åk 3               4:57 
     54 Lund, Leia                    Stigtomta klass 3B         4:57 
     56 Kalrsson, Freja               Stigtomta skola 1a         5:00 
     56 Karlsson, Ebba                                           5:00 
     58 Broberg, Meja                                            5:02 
     58 Eriksson, Oscar                                          5:02 
     60 Broberg, Line                 Stigtomta 3b               5:04 
     61 Broberg, Julia                                           5:05 
     62 haglund, Elsa                 Stigtomta skola 1b         5:07 
     63 Thor, Jacob                   Ramdalsskolan 1 D          5:08 
     64 Edenius, Tuva                 Stigtomta 2B               5:22 
     65 Stenils, Alfons               Stigtomta 1A               5:24 
     65 Karlsson, Emelie              Stigtomta åk3              5:24 
     67 Hoverman, Emellie             Stigtomta 1A               5:27 
     68 L Andersson, Linnea                                      5:40 
     69 Swing, Samuel                 Stigtomta skola            5:44 
     70 Klaar, Matilda                Stigtomta 3A               5:56 
     71 Liljeblad, Klara                                         6:00 


Utskriftsversion av den här sidan



Stigtomtaloppet arrangeras i samarbete med våra partners: